Bize Ulaşın0 352 503 03 01
Çalışma SaatlerimizPzt - Cum: 9:00 - 17:00
Bize Ulaşın0 352 503 03 01
Çalışma SaatlerimizPzt - Cum: 9:00 - 17:00

Bitki ekstraktlarından nanopartikül sentezi yapıp,

antibakteriyel olarak kullanılabilecek

çevre dostu nanomadde üretiyoruz.

Nanotechnology Lab

NanoBiotech Ar-Ge firması 2017 yılında Erciyes Teknopark’ta kurulmuş olan ve biyolojik sentez metodu ile bitki türlerinden nano partikül maddesi üreten bir arge firmasıdır. Kuruluşu KOSGEB tarafından desteklenmiştir. Bitkisel nano partikül sentez prosesi için ise Türk Patent Enstitüsü ‘ne patent başvuru yapılmıştır. Firma mensupları ise akademik kişilerden oluşmakta ve de bu kişiler aktif olarak Erciyes Üniversitesi bünyesinde çalışmalarına devam etmektedirler.

Nanopartiküllerin “yeşil” sentezi bitki ekstraktlarından yapılması sebebi ile çevre dostu ve de toksiklik arz etmeyen maddelerdir. Bu metot ise son yıllarda bilindik yöntemlere; enerji verimliliği  ve de güvenilirlilik konusunda üstünlük sağlamıştır. Bitkisel sentez ile üretilen nanopartikül maddesinin ise birçok ürün üretiminde kullanımı mümkündür.

“Bitkisel olarak sentezlenen nano partiküllü madde, birçok alanda kullanılan hijyen ya da antibakteriyel özellikli ürün üretiminde kullanılabilmektedir. Bitkisel ürünler gelecek yıllarda mevcut çevreye zararlı kimyasal içerikli ürünlerin yerini alacaktır. “

 

MİSYONUMUZ

Hijyenik yada antibakteriyal özellikteki endüstriyel ürünlerin üretilmesinde kullanılmak üzere bitki ekstraktlarından biyolojik nanopartikül üretmeyi amaçlar.

TAKIMIMIZ

Sürekli olarak alanında literatür taraması yaparak yeni çalışmaları takip eden,  biyolojik nanomaddenin uygulabilirliğini artırıcı araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan, dinamik ve de yenilikçi kişilerden oluşmaktadır.

VİZYONUMUZ

Çevreye ve canlılara olumsuz birçok etkisi bulunan kimyasal maddelerin yerini alabilecek tamamen bitkisel içerikli nanomadde üretimi yaparak, kimyasal kullanımının azalmasını sağlamaktır.

DEĞERLERİMİZ

Yenilikçi Olma, Titiz ve Kaliteli Çalışma, Topluma Karşı Güvenilir Olma, Kararlılıkla Hedefleri Uygulama, Dürüst ve Doğrulukla İş Yapma  

Biyolojik Nanomadde Dezenfektan Etkisi

NanaBiotech, yeşil nanoteknolojik çözümleri ile dikkat çekmektedir.

2015.

AR-GE ÇALISMASI

Çevreye ve insan sağlığına zararlı yöntem olan kimyasal nano materyal üretimine alternatif olarak %100 bitkisel yöntemler ile nano materyal geliştirme araştırması.

2016.

PATENT TESCİLİ

NanoBioTech tarafından Ar-Ge’ si tamamlanan, bitkisel yöntemler ile nano materyal üretimi metotlarının TPE tarafından Patent ile koruma altına alınması.

2017.

ŞİRKET KURULUMU

KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Desteği ile Erciyes Teknopkart’ da araştırma ve geliştirme ofisinin kurulması.

NanoBioTech alanında yetkin ve yaptığı işleri önemseyen

akademisyenlerden oluşan bir şirkettir.