Bize Ulaşın0 352 503 03 01
Çalışma SaatlerimizPzt - Cum: 9:00 - 17:00
Bize Ulaşın0 352 503 03 01
Çalışma SaatlerimizPzt - Cum: 9:00 - 17:00

NanoBiotech ArGe firması; nanoteknoloji alanında yenilikçi çalışmaları ile bitki ekstraktlarından antibakteriyel özellikli biyolojik nanomadde üretimi yapmaktadır.

Nano Green4

NanoBiotech Ar-Ge' ye Hoşgeldiniz

%100 Bitkisel Nanoteknolojik Çözümler

NanoBiotech Ar-Ge şirketi; farklı bitki türlerinin biyolojik sentezinden gümüş, çinko, demir gibi maddelerin nanopartikül sentezini yapmaktadır. Bu nanopartiküller ise antimikrobiyal ve antikanserojen özelliğine sahiptirler. Bu doğrultuda ise doğaya ve insan sağlığına zararsız yüzde yüz bitkisel endüstriyel ürünlerin üretiminde kullanımı mümkündür.
Bu amaçla yapılan ön çalışmalardan elde edilen bulgular umut verici olup, elde edilen solüsyonların farklı bakteri türleri üzerinde etkili olduğu görülmüştür. Kanser hücrelerinde sitotoksik etkisinin yüksek olduğu deneysel olarak ortaya konmuştur.
Buradan yola çıkılarak, tamamen biyolojik yöntemlerle elde edilen gümüş nanopartikül içeren maddenin biyolojik dezenfektana dönüştürülmesi ve kanserli hücrelerde uygulanmasının araştırılması devam etmektedir.
NanoBiotech Ar-Ge tarafından geliştirilen metot,  Türk Patent Enstitüsü tarafından patent başvurusu işlemleri devam etmektedir.

Hakkımızda daha fazla bilgi için >

%100 Bitkisel

Sıfır kimyasal

Patent Korumalı

TPE tarafından patentli

Düşük Maliyet

Düşük üretim maliyeti

Çevreye Duyarlı

Çevreye sıfır zararlı ürünler

EDİTÖRYAL

ISER Uluslarası Amsterdam Kongresi “Excellent Paper (En İyi Makale)” Ödülü

9-10 Nisan 2018 tarihlerinde Amsterdam'da düzenlenen "ISER International Conference on Nanoscience, Nanotechnology and Advanced Nanomaterials" (http://iser.co/Conference2018/Netherlands/2/IC2NAM/) uluslararası kongresinde biyolojik sentez nanodemir ile ayçiçek sapındaki sünger dokunun bileşiminden oluşan malzeme ile petrol giderimi çalışması "Excellent Paper (En İyi Makale)" ödülünü almıştır.

2017 Temiz Teknoloji İş Fikirleri Girişimcilik (GCIP) Programındayız

Dünya'nın en büyük ve kapsamlı Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma programı olan  GCIP 'e Türkiye yarı finalistleri arasında devam etmekteyiz. GCIP, Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO), Küresel Çevre Fonu (GEF) desteği ile Enerji ve Çevre ana temalarındaki çeşitli kategorilerde girişimci iş fikirlerinin desteklenmesine yönelik global bir programdır. 2014 yılından itibaren Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 7 ülkede (Ermenistan, Güney Afrika, Hindistan, Malezya, Pakistan, Tayland ve Türkiye) yürütülmeye başlayan ve önümüzdeki yıllarda giderek artan sayıda ülkenin katılımının hedeflendiği Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) temiz teknoloji girişimcilerini desteklemeyi hedefleyen bir platformdur. Türkiye’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının himayelerinde, TÜBİTAK’ın ev sahipliğinde, Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) bünyesinde gerçekleşen GCIP-Türkiye’de, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) da programın ulusal paydaları arasında yer almaktadır. (Kaynak: http://turkey.cleantechopen.org/)  

 %100 Bitkisel Çözümler

Bitkisel Nanopartikül.
Çevreye Zararsız.
Antibakteriyal.

DAHA FAZLA BİLGİ