Bize Ulaşın0 352 503 03 01
Çalışma SaatlerimizPzt - Cum: 9:00 - 17:00
Bize Ulaşın0 352 503 03 01
Çalışma SaatlerimizPzt - Cum: 9:00 - 17:00

2017 Temiz Teknoloji İş Fikirleri Girişimcilik (GCIP) Programındayız

Dünya’nın en büyük ve kapsamlı Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma programı olan  GCIP ‘e Türkiye yarı finalistleri arasında devam etmekteyiz.

GCIP, Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO), Küresel Çevre Fonu (GEF) desteği ile Enerji ve Çevre ana temalarındaki çeşitli kategorilerde girişimci iş fikirlerinin desteklenmesine yönelik global bir programdır. 2014 yılından itibaren Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 7 ülkede (Ermenistan, Güney Afrika, Hindistan, Malezya, Pakistan, Tayland ve Türkiye) yürütülmeye başlayan ve önümüzdeki yıllarda giderek artan sayıda ülkenin katılımının hedeflendiği Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) temiz teknoloji girişimcilerini desteklemeyi hedefleyen bir platformdur.

Türkiye’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının himayelerinde, TÜBİTAK’ın ev sahipliğinde, Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) bünyesinde gerçekleşen GCIP-Türkiye’de, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) da programın ulusal paydaları arasında yer almaktadır. (Kaynak: http://turkey.cleantechopen.org/)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir